Środa, 17 listopada 2021
  5 Odpowiedzi
  5.5 tys. Wizyt
0
Głosów
odpiąć
Pozdrowienia i Zwroty okolicznościowe

Tworzę dziennik przydziałów dla mojej pracy i mam Arkusz 1 działający jako wyświetlacz tego, kto ma przypisany do nich sprzęt. Te informacje są aktualizowane z innych arkuszy. Na tych innych arkuszach mam listę rozwijaną formatowania warunkowego z 5 kolorami, zasadniczo białym, czerwonym, żółtym, zielonym i cyjanem odpowiednio dla niewydanych, zaginionych, nieczynnych, wydanych i zwróconych.

Mam przedmiot, który został wydany z numerem identyfikacyjnym, takim jak FL-01, aby wskazać, który przedmiot został wydany. Chciałbym zachować te informacje w swojej komórce, ale zaktualizować je o odpowiedni kolor, gdy wybiorę go z rozwijanej listy.

Ze względu na poufność nie mogę przesłać pliku, ale mogę powiedzieć, że mam 9 kolumn od C do L i 29 wierszy. Każda kolumna od C do L ma swój własny arkusz, który jej odpowiada.

Inny przykład: chcę, aby kolumna D z FL-01 w komórce D8 pokazywała kolor zielony z rozwijanej komórki w C-8 na arkuszu 2 i zmieniała się, gdy zmienię opcję rozwijania.

Dziękujemy z wyprzedzeniem,

Viepyr
2 lat temu
·
#2350
0
Głosów
odpiąć
Domyślam się, że to, co chciałbym zrobić, nie jest możliwe w Excelu lub nie wyjaśniłem tego wystarczająco dobrze.

Dzięki,

Viepyr
2 lat temu
·
#2351
0
Głosów
odpiąć
Cześć Viepyr,

Czy możesz przesłać nam plik (proszę usunąć swoje prywatne informacje i zastąpić je aa, bb, ...)? Nie bardzo rozumiem twoje pytanie.

Amanda
2 lat temu
·
#2352
0
Głosów
odpiąć
Dzięki za odpowiedź, więc idzie.

W pliku mam Arkusz_1, który jest chroniony i nie można go edytować, oraz Arkusz_2, który nie jest chroniony. Na Sheet_2 mam kolumnę E o nazwie Status z listą rozwijaną zawierającą 5 pozycji. 4 z nich są oznaczone kolorami.

To, co chcę zrobić, to kiedy wybiorę Wydano, komórka zmieni kolor na zielony. Chciałbym, aby ten kolor zacieniał odpowiednią komórkę w Arkuszu_1 bez zmiany zawartości tej komórki.

Mam skonfigurowane arkusze, w których wprowadzam dane w C8, które wypełniają odpowiednią komórkę w Arkuszu_1

Mam nadzieję, że jest to trochę bardziej jasne.

Viepyr

  Plik testowy.zip
Załączniki (1)
2 lat temu
·
#2353
0
Głosów
odpiąć
Cześć Viepyr,

Czy możesz wyłączyć ochronę arkusza 1? Jeśli możesz, wykonaj następujące czynności:

1. Kliknij na komórkę H2 z Arkusza 1, a następnie na Strona główna zakładka, w Styl grupa, kliknij Formatowanie warunkowe > Nowa reguła. W wyskakującym oknie kliknij ostatnią opcję - Użyj formuły, aby określić, które komórki należy sformatować.
  wypełnienie kolorem.png

2. Następnie kliknij strzałkę w górę, aby wybrać komórkę C2 na arkuszu Flashlisht_Holster. Pamiętaj, aby usunąć $ po wybraniu, aby odwołanie do komórki było dynamiczne. Następnie dodaj ="Brakujące"Lub możesz po prostu skopiować =Flashlight_Holster!C2="Brakuje" w pudełku.
wypełnienie kolorem 2.png

3. Teraz kliknij utworzony aby wybrać kolor tła. Następnie kliknij OK.

Powtórz powyższe 3 kroki, aby utworzyć reguły dla pozostałych czterech statusów.
=Flashlight_Holster!C2="Wydano" > zielony
......


Po zakończeniu reguł możesz po prostu przeciągnąć uchwyt wypełniania w dół, aby zastosować reguły do ​​komórek poniżej H2.

Powiedz mi, czy to działa :)

Amanda
2 lat temu
·
#2354
0
Głosów
odpiąć
Piękny!

Dziękuję bardzo! Nie byłem w 100 procentach pewien, że będzie to formatowanie warunkowe lub że będę musiał zapuścić się w kodowanie VBA.

Mam inny problem, o którym chciałbym napisać post, kiedy będę miał czas, ale na razie to rozwiązuje mój problem.

Jeszcze raz bardzo dziękuję.

Viepyr
  • Strony:
  • 1
Nie ma jeszcze odpowiedzi na ten post.