Środa, 12 stycznia 2022
  1 Odpowiedzi
  6.4 tys. Wizyt
0
Głosów
odpiąć
Mam duży plik Excela z dużą ilością danych. 

Wiem, jak usunąć zduplikowane wartości, ale zachowaj jedną wartość. 

Muszę nauczyć się innej techniki. 

Na przykład dana kolumna powtarza niektóre dane dwukrotnie, niektóre dane trzykrotnie, a niektóre dane cztery lub pięć razy. 
Chcę usunąć tylko pierwszy wpis. Nie chcę usuwać drugiego, trzeciego ani czwartego wpisu. Oznacza to, że tylko pierwszy wpis lub pierwsze dane zostaną usunięte, ale wszystkie drugie, trzecie, czwarte lub następne dane będą istniały.

Czy ktoś może mi powiedzieć, jak mogę to zrobić?
2 lat temu
·
#2437
0
Głosów
odpiąć
Cześć Nousher,

Przepraszamy, nie ma na to bezpośredniego sposobu. Ale jeśli masz zainstalowane Kutools for Excel, spróbuj wykonać następujące czynności:

1. Wybierz zakres swoich danych;
2. Pod Kutools tab, kliknij Wybierz > Wybierz Zduplikowane i unikalne komórki;
3. W wyskakującym oknie dialogowym:

  • Zobaczysz, że pole zakresu jest już wypełnione wybranym zakresem;
  • Pod Na podstawie sekcja, wybierz Każdy rząd or Pojedyncza komórka zgodnie z Twoimi potrzebami;
  • Pod Zasada sekcja, wybierz Wszystkie duplikaty;
  • Pod Przetwarzanie wyników, Wybierz Wypełnij kolor czcionki;
  • Kontrola Rozróżnianie wielkości liter Jeśli potrzebujesz.

usuń pierwszy duplikat 1.png

Teraz proszę ponownie wybrać zakres danych i kliknąć Uruchom ponownie Last Utility. Tym razem w wyskakującym oknie:

  • Pod Zasada sekcja, wybierz Duplikaty;
  • Pod Przetwarzanie wyników, Wybierz Wypełnij kolor tła. 

usuń pierwszy duplikat 2.png

Na koniec ponownie wybierz zakres danych i kliknij Wybierz > Wybierz komórki z formatem. W wyskakującym oknie kliknij Wybierz Format z komórki aby wybrać dowolną komórkę z pierwszym zduplikowanym wpisem, a następnie kliknij Ok. Teraz zobaczysz, że wszystkie komórki z pierwszymi zduplikowanymi wpisami są zaznaczone, a następnie możesz je od razu usunąć.
 [załącznik]deletefirstduplicate4.png[/załącznik] >>> usuń pierwszy duplikat 3.png

Jeśli masz dodatkowe pytania, daj mi znać.

Amanda
  • Strony:
  • 1
Nie ma jeszcze odpowiedzi na ten post.