By anonimowa dziewczyna we wtorek 15 marca 2022 r
Opublikowany w przewyższać
Odpowiedzi 1
Lubi 0
odwiedzajacy 5.5 tysięcy
Głosów 0
Hi Guys,

Potrzebuję pomocy naszej społeczności w projekcie. Proszę pomóż mi

Temat: Wprowadzanie danych dla pacjenta.

Pracuję w szpitalu i muszę prowadzić ewidencję leków, które wydaję danemu pacjentowi.

Na przykład:

Pacjent ID 1234 otrzymał 10 tabletek amoksycyliny, 20 tabletek paracetamolu i 5 tabletek lewocetyryzyny.
Pacjent ID 5678 otrzymał 15 tabletek amoksycyliny, 5 tabletek deksametazonu i 2 tabletki albendazolu.

I 500-700 pacjentów dziennie takich jak oni.

Teraz chcę uzyskać bazę danych na koniec dnia, która może mi powiedzieć, jakie jest mądre spożycie przez pacjenta i określone spożycie leków, abym mógł zachować to samo na koniec dnia.

Technicznie nie jestem zbyt dobry, ale mam nadzieję, że zrozumiecie mój ból i pomożecie mi z modułem Excela lub czymś w rodzaju narzędzia do wprowadzania danych, aby wyciągnąć mnie z tego problemu.

ps mam w ręku około 300 leków.
Cześć anonimowa dziewczyno,

Aby to zrobić, możesz utworzyć tabelę do nagrywania dziennie, jak pokazano na poniższym obrazku:
tabela.png

Uwaga: liczby są przykładami, więc nie kopiuj ich.

Po uzupełnieniu informacji (nazwa i cena) wszystkich leków i pacjentów, należy najpierw wykonać ich kopię. Następnie w komórce I3 (w tym przykładzie) wprowadź formułę: =PRODUKCJASUMA($B$2:$H$2,B3:H3); Wchodzić =SUMA(B3:B11)*B2 w komórce B12 (w tym przykładzie).
Pamiętaj, że powinieneś zmienić $B2$:$H$2, B3: H3 i B3: B11 zgodnie z aktualnymi zakresami w Twojej tabeli. (Znaki dolara dodane do odniesienia zakresu czynią go absolutnym, więc nie usuwaj ich).

Po wprowadzeniu dwóch formuł przeciągnij lub skopiuj komórkę I3 do komórek poniżej, przeciągnij lub skopiuj komórkę B12 do prawych komórek.

Następnie możesz nagrywać na cały dzień i zobaczyć automatycznie aktualizowane zużycie.

Mam nadzieję, że to może ci pomóc.

Amanda
·
2 lat temu
·
0 Lubi
·
0 głosów
·
Komentarze 0
·
Wyświetl pełny post