Poniedziałek, 16 maja 2022
  12 Odpowiedzi
  8.1 tys. Wizyt
0
Głosów
odpiąć
Cześć komukolwiek
Muszę użyć funkcji min oprócz zera w dodatkowym formacie i podświetlić wartość, ale nie mogę :(
Proszę pomóż mi rozwiązać mój problem.
Dzięki.
1 lat temu
·
#2720
1
Głosów
odpiąć
Witam,

Zapoznaj się z artykułem, aby znaleźć odpowiedź: https://www.extendoffice.com/documents/excel/4033-excel-exclude-zero-from-min.html

O prośbie - "podkreśl wartość", jaką wartość chcesz podkreślić?

Amanda
1 lat temu
·
#2721
0
Głosów
odpiąć
Cześć Kochana Amando
Czołgi za przeczytanie mojej prośby i wielkie dzięki za uprzejmą odpowiedź
Mam tabelę z ponad 5000 wierszy danych…
W tej tabeli każde od 7 do 11 wierszy ma pojedynczą liczbę, która scaliła komórki w kolumnie A!
Każda część z 1 numerem wiersza zawiera dane kilku dostawców o jednym elemencie, z których każdy ma swoją własną cenę, a potrzebuję, aby moja data w każdej sekcji była posortowana według niższej ceny dowolnego dostawcy na górze sekcji wiersza😊
Jak widzisz mam 2 prośby:
1: sortowanie danych w każdej części moich danych w ich sekcji po najniższej cenie,
2: zaznacz najniższą cenę w pierwszym rzędzie
Wczoraj rozwiązałem moją drugą prośbę, ale nie znalazłem żadnej odpowiedzi na moją pierwszą.
Będę wdzięczny za rozwiązanie mojego problemu :)
Niestety nie udało mi się przesłać zdjęcia mojego stołu :(
1 lat temu
·
#2724
0
Głosów
odpiąć
1 lat temu
·
#2731
0
Głosów
odpiąć
Witam,

Dzięki za zdjęcie, to pomaga! Jednak nie rozumiemy języka na obrazku.

Czy mógłbyś więc wskazać, czy każda wymieniona sekcja to zakresy:
P12:U12; P19:U19; ...
OR
P12:P18; P19:P25; ...
1 lat temu
·
#2732
0
Głosów
odpiąć
Witam i jeszcze raz bardzo dziękuję za uwagę, droga Amando.
Po pierwsze, językiem, którego użyłem w tej tabeli, jest FARCES.
Ponadto w odniesieniu do drugiego pytania,
Jeśli rozumiem, co masz na myśli, chcę posortować wszystkie dane w zakresie D12: AH18 na podstawie minimalnej wartości w komórce Q12: Q18, która musi znaleźć się na górze wiersza w sekcji nr 1 i tak samo w innych sekcjach na przykład nr 2 do sekcji nr 712, a także potrzebuję po tym sortowaniu, gdy minimalna liczba komórek Q pojawi się na górze sekcji wierszy, jest pokazana żółtym kolorem w tle, a także wyświetlana jest nazwa dostawcy w komórce „I” to samo żółte tło.
Mam nadzieję, że dobrze wyjaśniłem swój cel i prośbę.:)
Ponadto, jeśli to konieczne, powiedz mi, aby opublikować więcej zdjęć.
Z góry dzięki za odpowiedź.
1 lat temu
·
#2733
0
Głosów
odpiąć

Chcę posortować wszystkie dane w zakresie D12:AH18 na podstawie minimalnej wartości w komórce Q12:Q18, która musi znajdować się na górze wiersza w sekcji nr 1 i tak samo w innych sekcjach, takich jak nr 2 do sekcji Nr 712, a także potrzebuję po tym sortowaniu, gdy minimalna liczba komórek Q pojawi się na górze sekcji wierszy, jest pokazana żółtym kolorem w tle, a nazwa dostawcy w komórce „I” również pokazuje to samo żółte tło.

Tak więc w sekcji 1 chcesz posortować wiersze 12-18 na podstawie wartości w Q12:Q18 od najmniejszej do największej;
dla sekcji 2, ....

oraz minimalna liczba komórek Q i nazwa dostawcy w komórce „I” są w tym samym rzędzie. Czy dobrze to zrozumiałem?
1 lat temu
·
#2734
0
Głosów
odpiąć
Witaj kochana Amando :)
Dokładnie tak:):)
1 lat temu
·
#2741
0
Głosów
odpiąć
Witam,

Opracowaliśmy kod VBA, który pomoże Ci sortować wiersze sekcja po sekcji, zobacz poniżej:
Sub ExtendOffice_Sort()
Dim xExtendRg, xOfficeSRgC As Range
Dim xRg As Range
Dim xRangeAddress As String
Dim xNum, xCSNum, xCENum, xRSNum, xRSNum2, xRENum As Integer
Dim xRCount As Integer
Dim xBol, xBolWS As Boolean
Dim xStr1, xStr2 As String
Dim xWSh As Worksheet
Dim xSortColumn As Integer
On Error Resume Next
Set xExtendRg = Application.InputBox("Please select the range with data to be sorted:", "ExtendOffice - Kutools for Excel", , , , , , 8)
If xExtendRg Is Nothing Then Exit Sub
Set xOfficeSRgC = Application.InputBox("Please select the column with values to be sorted from smallest to largest:", "ExtendOffice - Kutools for Excel", , , , , , 8)
If xOfficeSRgC Is Nothing Then Exit Sub
xNum = Application.InputBox("Please enter a number of rows to be sorted in a section:", "ExtendOffice - Kutools for Excel", , , , , , 1)

Set xRg = xExtendRg

Set xWSh = xRg.Worksheet

xWSh.Activate
xSortColumn = xOfficeSRgC.Column
xRCount = xRg.Rows.Count
xCSNum = xRg.Column
xCENum = xCSNum + xRg.Columns.Count - 1
xRSNum = xRg.Row
xRENum = xRSNum + xRCount - 1
xRSNum2 = xRSNum
xRSNum = (xRSNum + xNum) - 1
xBol = True
xBolWS = Application.ScreenUpdating
Application.ScreenUpdating = False
Do While xBol
xStr1 = xWSh.Cells(xRSNum2, xCSNum).Address & ":" & xWSh.Cells(xRSNum, xCENum).Address
xStr2 = xWSh.Cells(xRSNum2, xSortColumn).Address & ":" & xWSh.Cells(xRSNum, xSortColumn).Address
'Debug.Print xStr1 & " - " & xStr2

xWSh.Sort.SortFields.Clear
xWSh.Sort.SortFields.Add Key:=Range(xStr2) _
, SortOn:=xlSortOnValues, Order:=xlAscending, DataOption:=xlSortNormal
With xWSh.Sort
.SetRange Range(xStr1)
.Header = xlGuess
.MatchCase = False
.Orientation = xlTopToBottom
.SortMethod = xlPinYin
.Apply
End With
xWSh.Sort.SortFields.Clear

If (xRSNum + xNum) >= xRENum Then
If xRSNum = xRENum Then
xBol = False
Else
xRSNum2 = xRSNum + 1
xRSNum = xRENum
End If
Else
xRSNum2 = xRSNum + 1
xRSNum = (xRSNum + xNum)
End If
Loop

Application.ScreenUpdating = xBolWS

End Sub

Przepraszamy, że powyższy kod nie wyróżnia minimalnej liczby komórek Q i nazwy dostawcy w komórce „I”, ponieważ ostatnio pracowaliśmy nad naszymi produktami.
Nadzieję, że rozumiecie. :)

Amanda
1 lat temu
·
#2743
0
Głosów
odpiąć
Witam ponownie kochana Amando :)
Dziękuję Ci.:)
Przetestowałem twój kod i oczywiście działa dobrze.
teraz muszę uruchomić go około 712 razy na moim stole i za każdym razem wybrać fragment danych :D
Mam nadzieję, że otrzymam więcej kodu, aby wykonać moją następną prośbę tak szybko, jak to możliwe.
Jeszcze raz dziękuję i powodzenia.
1 lat temu
·
#2744
0
Głosów
odpiąć

teraz muszę uruchomić go około 712 razy na moim stole i za każdym razem wybrać fragment danych :D

Nie musisz powtarzać tego 712 razy.

Gdy pojawi się okno dialogowe z napisem
„Proszę wybrać zakres z danymi do sortowania” > po prostu wybierasz wszystkie dane, które mają być sortowane, w sekcji od 1 do 712.
„Proszę wybrać kolumnę z wartościami do sortowania od najmniejszej do największej” > Wybierz kolumnę Q w twoim przypadku.
„Proszę wprowadzić liczbę wierszy do posortowania w sekcji:” > Wpisz „7” w Twoim przypadku :)
1 lat temu
·
#2745
0
Głosów
odpiąć
OK. a co jeśli niektóre sekcje mają mniej więcej 7 wierszy danych?!;) ;)
1 lat temu
·
#2746
0
Głosów
odpiąć
Cześć Kochana Amando
Czołgi za przeczytanie mojej prośby i wielkie dzięki za uprzejmą odpowiedź
Mam tabelę z ponad 5000 wierszy danych…
W tej tabeli każde od 7 do 11 wierszy ma pojedynczą liczbę, która scaliła komórki w kolumnie A!
Każda część z 1 numerem wiersza zawiera dane kilku dostawców o jednym elemencie, z których każdy ma swoją własną cenę, a potrzebuję, aby moja data w każdej sekcji była posortowana według niższej ceny dowolnego dostawcy na górze sekcji wiersza😊
Jak widzisz mam 2 prośby:
1: sortowanie danych w każdej części moich danych w ich sekcji po najniższej cenie,
2: zaznacz najniższą cenę w pierwszym rzędzie
Wczoraj rozwiązałem moją drugą prośbę, ale nie znalazłem żadnej odpowiedzi na moją pierwszą.
Będę wdzięczny za rozwiązanie mojego problemu :)
Niestety nie udało mi się przesłać zdjęcia mojego stołu :(


Myślałem, że cała twoja sekcja ma taką samą liczbę rzędów :o
Jeśli nie wtedy....
  • Strony:
  • 1
Nie ma jeszcze odpowiedzi na ten post.