Anonimowy użytkownik
  Wtorek, 20 września 2022
  2 Odpowiedzi
  4.9 tys. Wizyt
0
Głosów
odpiąć
Popołudnie:

Mieć specjalnie przygotowany skoroszyt programu Excel (nie szablon)
mieć 12 arkuszy - 1 na każdy miesiąc z podziałem na tygodnie od poniedziałku do piątku
Przygotuj arkusz wzorcowy, który sumuje liczby z każdego tygodnia i umieszcza je w komórce na arkuszu wzorcowym (pomyśl od początku roku)
To działa dobrze

Próbować:
Weź ten numer na arkuszu wzorcowym, który zmienia się z tygodnia na tydzień
Podziel tę liczbę przez numer tygodnia (38, 39,40 itd.)
i umieść tę średnią w komórce w określonym miesiącu dla odpowiedniego tygodnia. (średnia tygodniowa)

Próbowałem prawie wszystkiego, ale wyświetla tylko datę
więc używając ogólnych zmyślonych liczb użyję istniejącej formuły
Mam pustą komórkę w każdym tygodniu każdego arkusza roboczego, w którym umieszczany jest numer tygodnia, w tym ćwiczeniu używam 3-7 października (pon.-pt.) Tydzień 41. Formuła komórki „Tydzień 41” to: =WEEKNUM(B1,2, 1) (Pobiera datę z B3, poniedziałek i określa numer tygodnia. umieszczając ją w AXNUMX (może być dowolna komórka)
Przesyłam raporty tygodniowe i teraz chcę mieć „średnią”
Muszę wziąć sumę z arkusza wzorcowego ='2022 Master'!B17 (B17 to komórka, w której znajduje się liczba, jest to rok od początku bieżącego,
podziel tę liczbę przez numer tygodnia z odpowiedniego tygodnia w październiku i umieść obliczenie w O19 obok konkretnego tygodnia.
Dostaję tylko randkę, bez względu na to, czego próbowałem

Dla tych, którzy podążają dalej, następny tydzień będzie 42, więc należy wziąć zwiększoną sumę z arkusza wzorcowego, podzielić przez 42 i umieścić
to w O44 i tak dalej. komórka wyników może znajdować się w dowolnym miejscu na stronie.

Jakieś pomysły, jak to zrobić bez ponownego formatowania całej masy komórek?,
Jak podzielić 2 komórki, które zawierają formuły, aby określić sumę w innej komórce...

Z góry dziękuję
1 lat temu
·
#3081
0
Głosów
odpiąć
Witam,

Czy mógłbyś dołączyć przykładowy plik? Abyśmy mogli lepiej zrozumieć Twoje pytanie :)

Amanda
1 lat temu
·
#3082
0
Głosów
odpiąć
Od początku roku (Master) Total.png Arkusz pliku tygodniowego.png Od początku roku (Master) Total.png Postaram się wyjaśnić lepiej, dołączyłem 2 grafiki, aby można było uzyskać ogólny sens, trudny do dostarczenia
grafika, którą wolno mi...
Grafika tygodnia:
Pliki są umieszczane każdego dnia w odpowiedniej kolumnie (liczba plików zmienia się codziennie)
Pliki są sumowane każdego dnia w niebieskiej linii na dole i umieszczane w zielonej linii
Na koniec tygodnia wszystkie tygodniowe pliki są sumowane (liczba pod zielonym na dole)(52)
Ta liczba (52) jest przenoszona i dodawana do sumy od początku roku na arkuszu od początku roku (podstawowym)
(Jest to dynamiczne, a suma arkusza wzorcowego (B17) zmienia się każdego dnia)

To, czego szukam, to przedstawienie średniej tygodniowej dla konkretnego tygodnia (38,39,40 itd.)
i umieść go obok sumy tygodniowej lub sumy miesięcznej (umieszczenie komórki nie ma znaczenia, może to być dowolna komórka)
Więc formuła, gdy próbujesz to zrobić, to:

(B17 to numer komórki, w której na arkuszu wzorcowym znajduje się numer od początku roku)
kiedy wybiorę pustą komórkę w cotygodniowym arkuszu i użyję formuły
='2022 Master'!B17/39 powinien umieścić wynik liczby w komórce
z mojego zrozumienia, ta formuła ma wziąć dużą liczbę na arkuszu wzorcowym w B17 i podzielić ją przez numer tygodnia (39), aby uzyskać średnią z tygodnia.

Wszystko, co mi daje, to randka, a nawet nie dzisiejsza...

Średnia tygodniowa musi być teraz uwzględniana w każdym tygodniu, więc jeśli istnieje prostszy sposób na zrobienie tego, to jestem uszami
jakaś formuła, która przyjmie liczbę plików od początku arkusza wzorcowego i podzieli je przez odpowiednią liczbę tygodniową (38, 39,40 itd.)
jeśli muszę umieszczać to w celi na każdy tydzień, to dobrze, ale pomyślałeś, że jest lepszy sposób, ponieważ zawsze jest lepszy sposób, prawda?
Obecnie VB nie wchodzi w grę, więc na razie jest to instrukcja obsługi.... Arkusz pliku tygodniowego.png
  • Strony:
  • 1
Nie ma jeszcze odpowiedzi na ten post.