By Sheridan60 w środę, 30 listopada 2022
Opublikowany w przewyższać
Odpowiedzi 2
Lubi 0
odwiedzajacy 4.8 tysięcy
Głosów 0
Poproszono mnie o zmianę arkusza kalkulacyjnego innej osoby na nasz użytek. W tym pliku śledzimy postępy w wielu zadaniach, ale te same pytania są zadawane co tydzień i nigdy nie patrzą na kolumny aktualizacji statusu, ponieważ musieliby przewijać i szukać. Chciałbym dodać komórkę do każdego wiersza, który ma kilka „kategorii” w tej jednej komórce, które są statyczne. Coś w rodzaju nagłówków, ale z możliwością szybkiego wpisania jednej linijki odpowiedzi do każdej kategorii.

Próbowałem dodać wiele wierszy i po prostu scalić wiersze we wszystkich innych kolumnach indywidualnie, więc pozostałe komórki miały długość tej nowej komórki, która w rzeczywistości ma 9 wierszy. Ale kiedy to zrobiłem, inne komórki nie zawijały tekstu, aby wszystkie aktualizacje były widoczne. Wrzuciłem zrzut ekranu jak to teraz wygląda. Chciałbym to osiągnąć bez konieczności tworzenia osobnych wierszy komórek dla każdego elementu i uczynić te kategorie statycznymi z możliwością edycji odpowiedzi po prawej stronie.
Dziękujemy z wyprzedzeniem,
Darrell
Kiedy mam przychodzącą pocztę w Outlooku z załączonym plikiem Excela i przeglądam plik Excela, zawsze pokazuje mi pierwsze linie (linie początkowe) pliku/arkusza Excela. Ale chcę zobaczyć ostatnio wprowadzone linie w podglądzie programu Outlook bez otwierania pliku Excel z włączonymi dużymi danymi https://testmyspeed.onl/.
·
1 lat temu
·
0 Lubi
·
0 głosów
·
Komentarze 0
·
Cześć!
Jak rozumiem, chcesz pokazać odpowiedzi zdefiniowane przez użytkownika zgodnie z wybraną kategorią.
1. Utwórz rozwijaną listę kategorii (jeśli nie wiesz, jak utworzyć listę, poświęć 1 minutę TytułTen artykuł )
2. Następnie zastosuj funkcję SWITCH w komórce wyjściowej (patrz załączony plik excel)
=SWITCH(C3,F8,G8,F9,G9,F10,G10,F11,G11,F12,G12)
Gdzie C3= komórka zawierająca listę kategorii
F8,G8,F9,G9,F10,G10,F11,G11,F12,G12 = komórki zawierające komunikaty odpowiedzi
·
1 lat temu
·
0 Lubi
·
0 głosów
·
Komentarze 0
·
Wyświetl pełny post