By raushan2088@gmail.com w czwartek, 08 grudnia 2022 r
Opublikowany w przewyższać
Odpowiedzi 3
Lubi 0
odwiedzajacy 4.1 tysięcy
Głosów 0
chcę ustawić formułę w programie Excel, której dane znajdują się poniżej, pomóż mi ustawić formułę ... załączyłem również arkusz programu Excel.
-------------------------------------------------- -------------------------------
DATA ODBIORU | RCV. CH. NIE | ZAPIS | DATA ODBIORU | RCV. CH. NIE | ZAPIS |
-------------------------------------------------- -------------------------------
02-sie | 1362 | 717 | 02-sie | 1366 | 612 |
-------------------------------------------------- -------------------------------

moje dane są w kolumnach i chcę całkowitą sumę wartości „RECV” według daty ...

proszę mi pomóc
Witam,

Przepraszam za późną odpowiedź.

Ponieważ Twoje dane są podzielone na kolumny, będziesz musiał zagnieździć razem niektóre formuły:

W komórce O4 formuła może wyglądać następująco: =SUM(SUM(FILTER(F4:F6,D4:D6=N4,0)),SUM(FILTER(I4:I6,G4:G6=N4,0)),SUM(FILTER(L4:L6,J4:J6=N4,0)))
W komórce O5 formuła może wyglądać następująco: =SUM(SUM(FILTER(F4:F6,D4:D6=N5,0)),SUM(FILTER(I4:I6,G4:G6=N5,0)),SUM(FILTER(L4:L6,J4:J6=N5,0)))
W komórce P4 formuła może wyglądać następująco: =TEXTJOIN(",",TRUE,TEXTJOIN(",",TRUE,FILTER(E4:E6,D4:D6=N4,"")),TEXTJOIN(",",TRUE,FILTER(H4:H6,G4:G6=N4,"")),TEXTJOIN(",",TRUE,FILTER(K4:K6,J4:J6=N4,"")))
W komórce P5 formuła może wyglądać następująco: =TEXTJOIN(",",TRUE,TEXTJOIN(",",TRUE,FILTER(E4:E6,D4:D6=N5,"")),TEXTJOIN(",",TRUE,FILTER(H4:H6,G4:G6=N5,"")),TEXTJOIN(",",TRUE,FILTER(K4:K6,J4:J6=N5,"")))

Proszę spróbować.

Amanda
·
1 lat temu
·
0 Lubi
·
-1 głosów
·
Komentarze 0
·
HI,
Dzięki za odpowiedź… naprawdę niesamowita formuła, której w niej używasz… ale nie jest to o wiele bardziej przydatne… resion za tym… tutaj nie. kolumna nie jest ustalona..może wzrosnąć w każdej chwili....i drugorzędną rezygnacją jest to, że nikt nie używa MS Office 360 ​​ani wersji ulepszonej....tu wszyscy mają tylko MS Office 2013 iw tym tekście wspólna formuła nie jest dostępna ..... więc proszę zasugerować inną formułę, która jest zdolna do MS 2013 ...
·
1 lat temu
·
0 Lubi
·
0 głosów
·
Komentarze 0
·
Witam,

Jeśli liczba kolumn nie jest ustalona, ​​obawiam się, że nie będzie działać z formułami ...

Amanda
·
1 lat temu
·
0 Lubi
·
0 głosów
·
Komentarze 0
·
Wyświetl pełny post