Piątek, 10 Luty 2023
  0 Odpowiedzi
  1.5 tys. Wizyt
0
Głosów
odpiąć
Dzień dobry, więc potrzebuję tutaj pomocy. Poza tym jestem w Kanadzie
Szukam najlepszej formuły do ​​wykonywania różnych funkcji.
Mam kurs wymiany USD/CAD na YZ 1 i 2

Dostaję kilka arkuszy, które wyglądają jak grafika, reprezentują Analityka, więc „ilość” plików/wierszy będzie się różnić, muszę wykonać następujące czynności:

Podświetlone wiersze to banki amerykańskie
Niewyróżnione to banki kanadyjskie.

Potrzebuję formuły, która przyjmie „Kwotę” (Q) tylko funduszy amerykańskich, pomnoży je przez V2 (bieżący kurs wymiany), a następnie wstawi przeliczenie kanadyjskie do odpowiedniej komórki S i doda sumę do salda CAD (T) tak jak robi to kolumna Saldo.
Próbowałem =, SUMA, JEŻELI itp. Bez powodzenia.
Jedyną spójną rzeczą byłoby Pozycja więc próbowałem to sformułować, ponieważ ta kolumna zawsze będzie miała przed sobą Stany Zjednoczone dla wszystkiego, co jest rozliczane w funduszach amerykańskich. Wciąż nic.

Kolumna CAD Equi (S) musi mieć przeliczone fundusze amerykańskie, a następnie sumowane na dole. i równowaga biegowa Podobnie jak R również wyniosła na dole

Nie wiem, jaki jest limit zakresu dla Q, ale ten raport może czasami mieć 3 strony, ponieważ mamy kilku analityków pracujących nad dokumentami kanadyjskimi i amerykańskimi.
Próba uzyskania końcowego raportu, który pokazuje, jakie fundusze kanadyjskie są naliczane co miesiąc, zamiast przechodzić przez każdego analityka, aby ręcznie zrobić to dla każdej transakcji w USA.

Alternatywnie, jeśli masz lepsze rozwiązanie, zamieniam się w słuch, ale kiedy myślę, że to mam, coś się psuje…
Nie ma jeszcze odpowiedzi na ten post.