Czwartek, 20 luty 2020
  1 Odpowiedzi
  6 tys. Wizyt
0
Głosów
odpiąć
Cześć,

Załączam plik Excela w celach informacyjnych.

W załączonym arkuszu kalkulacyjnym zastosowałem listę rozwijaną w komórkach B11, H11 i J11. Po wybraniu wymaganego menu rozwijanego z dostępnej listy ścieżka „FromPath” i „ToPath” jest aktualizowana w komórkach C3 i C7. Później klikałem przycisk „KOPIUJ DO SHAREPOINT”, który następnie uruchamiał makro kopiujące pliki do SharePoint.

Tak to działa: jeśli muszę skopiować pliki dostawcy „A” do SharePoint, muszę wybrać „A” z listy rozwijanej nazwy dostawcy. Podobnie, aby skopiować pliki dostawcy „B” do SharePoint, muszę ponownie wybrać dostawcę „B” z listy rozwijanej (jest to czynność pojedyncza)

Teraz wymaganiem jest skopiowanie losowych plików dostawców do SharePoint. za jednym zamachem.

Na przykład - jeśli chcę skopiować pliki dostawcy C, D, E i F z dysku współdzielonego do SharePoint, powinienem mieć możliwość wybrania C, D, E i F i skopiowania tylko tych plików do odpowiednich folderów w SharePoint pod adresem jeden po drugim, zamiast kopiować jeden po drugim.

Przycisk AKTUALIZUJ NAZWĘ DOSTAWCY służy do aktualizacji każdej nowej nazwy dostawcy utworzonej na dysku współdzielonym, ta sama aktualizacja jest aktualizowana w kolumnie M w arkuszu kalkulacyjnym

Uwaga: ręcznie kopiuję wiadomości e-mail programu Outlook (ponieważ nie ma tu unikalności) do odpowiednich folderów z nazwami dostawców na dysku współdzielonym.
Mój folder udostępniony to - Kopie zapasowe dostawców > A, B, C, D, E...... (tj. foldery z nazwami dostawców) > foldery 2018, 2019 i 2020.

W tym roku e-maile zostaną skopiowane do folderu 2020.
Dzięki,
3 lat temu
·
#2082
0
Głosów
odpiąć
Chociaż przepływy pracy SPD nie mają akcji umożliwiającej przeniesienie pliku, możesz to zrobić pośrednio, korzystając z interfejsu API REST z przepływu pracy.
Kilka lat temu stworzyłem w ten sposób podobne rozwiązanie dla klienta.
Punkt końcowy, którego chcesz użyć, to:
_api/web/folders/GetByUrl('Lokalizacja oryginalnego dokumentu')/Files/getbyurl('//cdn.extendoffice.com/Test.pdf')/CopyTo(strNewUrl='/sites/Meetingsite/DocumentNewLocation/Test.pdf',bOverWrite=true)
Zaangażowanie się w całą procedurę „wywołaj resztę interfejsu API z przepływu pracy” może na początku być nieco zniechęcające, ale w rzeczywistości nie jest takie złe — a obecnie w Internecie można znaleźć sporo zasobów, które mogą Ci pomóc.
  • Strony:
  • 1
Nie ma jeszcze odpowiedzi na ten post.