Wtorek, 22 czerwca 2021
  1 Odpowiedzi
  2.2 tys. Wizyt
0
Głosów
odpiąć
Jak mogę utworzyć w jednej komórce weryfikację danych zależną od tego, co wprowadzono w innym wywołaniu? Przykład: W komórce A1 mam rysunek sprawdzający dane z listy przedmiotów szkolnych. Użytkownik może wybrać jeden z tematów z rozwijanego menu. Menu rozwijane w B1 będzie się różnić w zależności od tego, co zostało wybrane w A1. Jeśli A1 ma „Matematykę”, B1 zapewni opcje różnych zajęć matematycznych. Jeśli A1 ma „Wystąpienia publiczne”, B1 zapewni opcje różnych zajęć z wystąpień publicznych. 10.0.0.0.1
1 miesięcy temu
·
#8579
0
Głosów
odpiąć
Jak mogę utworzyć w jednej komórce weryfikację danych zależną od tego, co wprowadzono w innym wywołaniu? Przykład: W komórce A1 mam rysunek sprawdzający dane z listy przedmiotów szkolnych. Użytkownik może wybrać jeden z tematów z rozwijanego menu. Menu rozwijane w B1 będzie się różnić w zależności od tego, co zostało wybrane w A1. Jeśli A1 ma „Matematykę”, B1 zapewni opcje różnych zajęć matematycznych. Jeśli A1 ma „Wystąpienia publiczne”, B1 zapewni opcje różnych zajęć z wystąpień publicznych. 10.0.0.1


Aby to osiągnąć w Excelu, możesz użyć nazwanych zakresów i funkcji POŚREDNIE do sprawdzania poprawności danych.

Oto kroki:

1. Utwórz nazwane zakresy dla różnych zajęć odpowiadających każdemu przedmiotowi. Na przykład nazwij zakres zajęć z matematyki jako „Math_Classes”, a zakres zajęć z wystąpień publicznych jako „PublicSpeaking_Classes”.

2. Skonfiguruj sprawdzanie danych w komórce A1, aby utworzyć rozwijaną listę przedmiotów szkolnych.

3. Skonfiguruj sprawdzanie poprawności danych dla komórki B1, ale zamiast bezpośrednio odwoływać się do zakresu, użyj funkcji POŚREDNIE, aby dynamicznie odwoływać się do zakresu w oparciu o wybór w komórce A1.

Oto jak skonfigurować sprawdzanie poprawności danych w komórce B1:

1. Wybierz komórkę B1.
2. Przejdź do zakładki „Dane” na wstążce Excel.
3. Kliknij „Weryfikacja danych” w grupie „Narzędzia danych”.
4. W oknie dialogowym Sprawdzanie danych wybierz opcję „Lista” z menu rozwijanego „Zezwalaj”.
5. W polu „Źródło” wpisz następującą formułę:
`` ''
=POŚREDNI(A1 i „_Klasy”)
`` ''
Ta formuła dynamicznie odwołuje się do nazwanego zakresu na podstawie wartości w komórce A1. Na przykład, jeśli w komórce A1 wybrano opcję „Matematyka”, formuła będzie odnosić się do nazwanego zakresu „Klasy_Matematyczne”, a jeśli wybrano opcję „Wystąpienia publiczne”, będzie odnosić się do „Klasy_wystąpienia publicznego”.
6. Kliknij „OK”, aby zastosować walidację danych.

Teraz, gdy wybierzesz przedmiot w komórce A1, lista rozwijana w komórce B1 zostanie automatycznie zaktualizowana, aby wyświetlić odpowiednie zajęcia dla tego przedmiotu.
  • Strony:
  • 1
Nie ma jeszcze odpowiedzi na ten post.