Niedziela, 24 Październik 2021
  1 Odpowiedzi
  5.6 tys. Wizyt
0
Głosów
odpiąć
Zamiast stałej szerokości lub wysokości, byłoby miło mieć zamiast tego opcje maksymalnej szerokości i maksymalnej wysokości. Oczywiście w połączeniu z możliwością zachowania proporcji szerokość/wysokość (która najlepiej przenosi się na obraz w pliku Excel).
Spotkałem się z sytuacją, w której moje obrazy różnią się znacznie pod względem wysokości i szerokości. Jeśli więc pozwolę rządzić wysokością, prześcieradło stanie się za długie, a jeśli pozwolę decydować szerokości, stanie się za szerokie. Gdybym miał możliwość ustawienia maksymalnej wysokości np. 100 i maksymalnej szerokości 150, wynik byłby dobrym kompromisem.

Nawiasem mówiąc, inny problem związany z używaniem stałej szerokości polega na tym, że jeśli najpierw zaimportuję jedną kolumnę obrazów z wysokimi i wąskimi obrazami (powiedzmy H 500 W 200), a następnie zaimportuję kolejną kolumnę z niskimi i szerokimi obrazami (np. H 200 W 500), wysokość wiersza jest dostosowywana zgodnie z najnowszym importem. Dlatego wysokie obrazy zostaną obcięte. Byłoby świetnie, gdyby można było sprawdzić, czy w tym samym wierszu znajdują się inne obrazy w tym samym wierszu podczas dostosowywania wysokości wiersza.

Dzięki za uwagę!

Podziękowania
2 lat temu
·
#2340
0
Głosów
odpiąć
Cześć tobiasaxie,

Dziękuję bardzo za sugestię.

Wysłałem już to do naszych programistów. Rozważymy dodanie tych opcji do naszych przyszłych wersji. Dzięki jeszcze raz.

Amanda
  • Strony:
  • 1
Nie ma jeszcze odpowiedzi na ten post.