By odrestaurować2378 w niedzielę 28 stycznia 2018
Odpowiedzi 10
Lubi 0
odwiedzajacy 7K
Głosów 0
Miałem awarię dysku i mój pracodawca wymienił cały laptop. Zawiera aktualizację do pakietu Office 2016. Próbowałem zainstalować Kutools przy użyciu mojego klucza licencyjnego z 2013 roku i pojawia się komunikat o błędzie informujący, że muszę kupić nową kopię.

Proszę o poradę - miałam wrażenie, że kupujesz raz, używasz na zawsze.

Dzięki,
stóg
Cześć,
Proszę o kontakt i podanie informacji o zamówieniu na adres jaychivo@extendoffice. Com.
·
6 lat temu
·
0 Lubi
·
0 głosów
·
Komentarze 0
·
Informacje wysłane e-mailem w zeszłym tygodniu. Proszę doradź.

Dzięki,
stóg
·
6 lat temu
·
0 Lubi
·
0 głosów
·
Komentarze 0
·
Cześć,
Czy otrzymałeś mojego maila?
Jeśli nie, spróbuj skontaktować się z nami pod adresem sales@extendoffice.com lub jaychivo@extendoffice. Com.
·
6 lat temu
·
0 Lubi
·
0 głosów
·
Komentarze 0
·
Zrobiłem to i odpowiedziałem, że klucz nie działa. Wysłałem też zrzut ekranu dla Ciebie. Proszę doradź!
·
6 lat temu
·
0 Lubi
·
0 głosów
·
Komentarze 0
·
Jay – muszę wiedzieć, co tu zrobić. Zaktualizowałem ten wątek w zeszłym tygodniu i ponad tydzień temu wysłałem Ci zrzut ekranu e-mailem.

Proszę doradź. Dzięki!
·
6 lat temu
·
0 Lubi
·
0 głosów
·
Komentarze 0
·
Cześć,
Czy otrzymałeś mojego maila?
Dzięki.
·
6 lat temu
·
0 Lubi
·
0 głosów
·
Komentarze 0
·
Nie, nie mam. Jedyny e-mail, jaki otrzymałem, to automatyczne powiadomienie z tego forum. Jay – to trwa już ponad miesiąc. Mam nadzieję, że masz dla mnie rozwiązanie.
·
6 lat temu
·
0 Lubi
·
0 głosów
·
Komentarze 0
·
Cześć,

W przypadku jakichkolwiek problemów związanych z informacjami licencyjnymi zalecamy skontaktowanie się z nami za pośrednictwem poczty elektronicznej, podając informacje o zamówieniu.
Jeśli nie otrzymałeś naszych e-maili, spróbuj skontaktować się z nami za pośrednictwem jaychivo@extendoffice.com lub wsparcie@extendoffice. Com.
Dzięki.
·
6 lat temu
·
0 Lubi
·
0 głosów
·
Komentarze 0
·
Qiu,

Nie wiem, o ile jaśniej mogę się w tej kwestii wyrazić. Dwukrotnie odpowiedziałem Jayowi e-mailem i zamieściłem informacje o moim zamówieniu. Zrobię to ponownie dzisiaj, wysyłając jednego e-maila na adres javchivo@extendoffice.com i jeden e-mail na adres support@extendoffice. Com.
·
6 lat temu
·
0 Lubi
·
0 głosów
·
Komentarze 0
·
Cześć,
Przepraszamy, wygląda na to, że nie otrzymaliśmy Twoich e-maili.
Czy możesz mi podać swój adres e-mail lub tytuł wiadomości e-mail?
·
6 lat temu
·
0 Lubi
·
0 głosów
·
Komentarze 0
·
Wyświetl pełny post