Piątek, 23 Luty 2018
  12 Odpowiedzi
  6.8 tys. Wizyt
0
Głosów
odpiąć
Hi
Pobrałem i 60-dniową wersję próbną Kutools dla Excela, szczególnie interesuje mnie Super Filtr, który wydaje się idealny dla konkretnego projektu, który mam.

Utworzyłem i zapisałem scenariusz ustawień filtra, ale przy próbie ponownego użycia go pojawia się komunikat „Przed otwarciem scenariusza ustawień filtra należy najpierw otworzyć skoroszyt”. (patrz zrzut ekranu). Dzieje się tak, gdy otwarty jest właściwy skoroszyt, tj. ten wymieniony w komunikacie „Zastosuj do” podczas otwierania scenariusza. Jak to obejść?

Zauważyłem również, że zrzuty ekranu na stronach pomocy przedstawiają przykładowy scenariusz filtra jako „Zastosuj do: nieznany”. Jak to zrobić? Prawdopodobnie oznaczałoby to, że dowolny filtr można zastosować do dowolnego skoroszytu?

Jeśli uda mi się sprawić, że będzie to działać konsekwentnie, będę chciał kupić 2-4 licencje

Podziękowania
Piotr

MustOpenWorkBook.JPG ApplyToUnknown.JPG
6 lat temu
·
#1474
0
Głosów
odpiąć
Cześć,
Informacje ze skoroszytu dotyczące tego scenariusza zniknęły.
Należy ponownie skonfigurować scenariusz dla tego skoroszytu.
5 lat temu
·
#1475
0
Głosów
odpiąć
Mam ten sam problem co Piotr. Jay: komentujesz poniżej, że coś „zniknęło” i że „Musisz ponownie skonfigurować scenariusz dla tego skoroszytu”. Jednak mój problem pojawia się natychmiast po scenariuszu, który właśnie utworzyłem i zapisałem. Czy zatem Twój komentarz oznacza, że ​​Super Filter nie może niezawodnie przechowywać scenariuszy?
5 lat temu
·
#1476
0
Głosów
odpiąć
Cześć,
Czy jest to skoroszyt przechowywany na komputerze lokalnym?
Dzięki.
5 lat temu
·
#1477
0
Głosów
odpiąć
Tak. Używam programu Excel 2010 na samodzielnym komputerze PC, Win 7, a wszystkie skoroszyty są przechowywane lokalnie na dysku C:. Nie mogę powiedzieć, czy problem występuje w przypadku wszystkich moich skoroszytów, ale z pewnością zdarza się w przypadku kilku, które próbowałem.
5 lat temu
·
#1478
0
Głosów
odpiąć
Cześć,
Czy możesz przesłać nam skoroszyt, w którym można powtórzyć ten problem? Zachowamy Twój plik w poufności. :)
Możesz skontaktować się z nami przez .
5 lat temu
·
#1479
0
Głosów
odpiąć
Nie jest to problem związany ze skoroszytem. Myślę, że to błąd. Oto co się dzieje:

Otwórz Excel > Nowy arkusz > Kliknij drugą ikonę od lewej w Super Filtrze.

Pojawi się lista scenariuszy. Kliknij scenariusz. „Przed otwarciem scenariusza ustawień filtra musisz najpierw otworzyć skoroszyt”

Oczywista Księga 1 jest otwarta, więc ta wiadomość jest błędna.
5 lat temu
·
#1480
0
Głosów
odpiąć
Jay, czy możesz mnie poinformować o tym? Oprogramowanie jest dla mnie bezużyteczne, dopóki ten błąd nie zostanie naprawiony.
5 lat temu
·
#1481
0
Głosów
odpiąć
Cześć,
Przepraszamy, nie możemy powtórzyć tego problemu.
Spróbuj najpierw wyłączyć wszystkie inne dodatki w menedżerze dodatków programu Excel, a następnie spróbuj ponownie.
Z góry dziękuję.
4 lat temu
·
#1482
0
Głosów
odpiąć
Mam ten sam problem, wyłączyłem wszystkie dodatki, nadal wyświetla się komunikat. Proszę o pomoc!
2 lat temu
·
#1483
0
Głosów
odpiąć
Taki sam problem. Nie mogę zapisać scenariusza filtra, który można wykorzystać ponownie. Za każdym razem, gdy korzystam z tego samego skoroszytu, muszę tworzyć wszystkie scenariusze od zera. Mogę zapisać scenariusze, ale nie mogę ich używać. Za każdym razem pojawia się komunikat o błędzie „Przed otwarciem scenariusza ustawień filtra należy najpierw otworzyć skoroszyt”. Jest to ciągły problem związany z wieloma aktualizacjami Kutools i Office 365. Bardzo denerwujące. Za każdym razem, gdy otwieram i korzystam z tego samego arkusza kalkulacyjnego, muszę odtworzyć złożone filtrowanie. Próbowałem już wszystkiego, co przyszło mi do głowy, aby obejść ten problem, ciągle się pojawia. Odtwarzanie arkuszy kalkulacyjnych, usuwanie każdego zapisanego scenariusza itp. Czasami będzie to działać z nowym arkuszem kalkulacyjnym. Jednak po kilku zapisach pojawia się problem i wszelkie zapisane scenariusze są bezużyteczne i należy je utworzyć od zera. Super filtr nie rozpoznaje otwartego skoroszytu podczas pracy w otwartym skoroszycie. 

Dzięki za każdą okazaną pomoc. 
1 lat temu
·
#3105
0
Głosów
odpiąć
Mam ten sam problem, proszę o pomoc?
1 lat temu
·
#3106
0
Głosów
odpiąć
Witam wszystkich, którzy mają ten sam problem,

Prześlij nam informacje o swoim systemie operacyjnym (Którą wersję systemu operacyjnego Windows mam na swoim komputerze?), wersja Kutools, wersja Excel i język, którego używasz na swoim komputerze.

Ponadto wyeksportuj zapisany scenariusz ustawień filtra, jak pokazano poniżej, spakuj ten scenariusz i wyślij do nas plik zip.
eksport-senario.png

Z góry dziękuję.

Amanda
Załączniki (1)
  • Strony:
  • 1
Nie ma jeszcze odpowiedzi na ten post.