Środa, 06 April 2022
  4 Odpowiedzi
  6.2 tys. Wizyt
0
Głosów
odpiąć
Wygląda na to, że nie mogę poprawnie wykorzystać tej funkcji:

Kutools > Wybierz > Wybierz specjalne komórki
(1) W sekcji Typ wyboru zaznacz opcję Komórka;
(2) W sekcji Określony typ kliknij pierwsze pole i wybierz opcję Zawiera z rozwijanej listy, a następnie wpisz określony tekst (w naszym przypadku typ suma) w poniższym polu;
(3) Kliknij przycisk OK. Następnie pojawia się drugie polecenie Wybierz określone komórki, aby pokazać, ile komórek zostało wybranych. Kliknij przycisk OK, aby go zamknąć.
(4) Teraz zaznaczone są komórki zawierające określoną wartość/tekst. Naciśnij klawisze Ctrl + C, aby je skopiować; wybierz komórkę, do której chcesz wkleić komórki, i naciśnij klawisze Ctrl + V.

Po drugim OK system potwierdza, że ​​wybrano 2 komórek, ale kiedy nacisnę Ctrl + C, pojawia się błąd „Ta akcja nie zadziała w przypadku wielokrotnego zaznaczenia”. Próbowałem także skopiować wiele zakresów po zastosowaniu zaznaczenia 28 komórek... podobny błąd. Tylko w wersji próbnej, aby sprawdzić, czy poprawia to moją produktywność podczas pracy z ogromnymi arkuszami kalkulacyjnymi, i była to funkcja „zaznacz wszystkie komórki zawierające określony tekst, a następnie skopiuj wszystkie wybrane komórki do nowych komórek. Planowałem po prostu „usunąć duplikaty” po wykonaniu operacji, co wyeliminowałoby puste komórki we wklejonym schemacie danych. Pierwszy raz korzystasz z Kutools i to jest twój zasłużony dzień wolny, więc nie mogę się doczekać rozwiązania tego i poznania wszystkich innych funkcji kutools. PS - arkusz Testuję zakres kolumn A-BB i około 28 wierszy, więc jest to dość duża ilość danych.Aby było jasne, muszę tylko znaleźć wszystkie komórki zawierające określony tekst i wkleić je gdzieś (nawet pojedynczą kolumnę zadziałałoby na przykład w formacie CSV, wystarczy przeanalizować wszystkie komórki zawierające określony tekst. Mam nadzieję, że ten ostatni bit pomoże...

Źródło: https://www.extendoffice.com/documents/excel/2517-excel-if-column-contains-value-text-then-copy-cell.html
2 lat temu
·
#2601
0
Głosów
odpiąć
Hi ,

Przepraszamy, błąd „Ta akcja nie będzie działać w przypadku wielu zaznaczeń” pojawia się, gdy naciśniesz Ctrl + C, aby skopiować wiele zakresów w programie Excel. Jednak z Skopiuj wiele zakresów możesz skopiować wiele zakresów i wkleić je w dowolnym miejscu w programie Excel, co właśnie przetestowałem.

Jeśli więc jest coś złego w Skopiuj wiele zakresów funkcji, czy mógłbyś przesłać mi informacje o swoim system operacyjny, wersja programu Excel i język używany na komputerze.

Amanda
0
Głosów
odpiąć
Informacje, które udostępniłeś powyżej, są świetne. Czytałem wszystko, co tu udostępniłeś. W tym bardzo dobrze wszystko wyjaśniłeś. Jeśli będę potrzebować dalszych wskazówek, skontaktujemy się z Tobą tutaj https://www.extendoffice.com/forum/5-kutools-for-excel/2599-copy-gosłotokomórki-jeśli-kolumna-zawiera-konkretny-wartość-tekst-z-kutools-for-excel.html
czy to żart? spędziłem czas zadając to pytanie i właśnie otrzymałem odpowiedzi w stylu autorespndera. Zamykasz działalność czy coś?
2 lat temu
·
#2644
0
Głosów
odpiąć
Hi ,

Powiedziałeś, że nie możesz skopiować, gdy „próbowałeś skopiować wiele zakresów po zastosowaniu zaznaczenia 28 komórek”. Wypróbowałem więc tę funkcję i okazało się, że wszystko jest w porządku.
Dlatego poprosiłem o informacje na temat Twojego systemu operacyjnego, wersji programu Excel i języka, którego używasz na komputerze, aby sprawdzić, czy występuje problem ze zgodnością.

Jeśli uda nam się nad tym popracować i rozwiązać problem, możesz „znaleźć wszystkie komórki zawierające określony tekst i gdzieś je wkleić”.

Amanda
  • Strony:
  • 1
Nie ma jeszcze odpowiedzi na ten post.