Czwartek, 28 Lipiec 2022
  10 Odpowiedzi
  6 tys. Wizyt
0
Głosów
odpiąć
Ustawiłem w tabeli trzypoziomową listę zależną. Wszystko działa dobrze do ostatniego wybranego wiersza (263). Problem pojawia się podczas rozpoczynania nowego rzędu. Lista rozwijana pojawia się tylko na pierwszym poziomie. Drugi i trzeci nie mają przycisku rozwijanego.
Próbowałem rozwiązać ten problem, rozszerzając zaznaczenie na całe trzy kolumny, ale nigdy nie zatrzymuje to przetwarzania i blokuje program Excel.

Jakieś sugestie?
1 lat temu
·
#2945
Zaakceptowana odpowiedź
0
Głosów
odpiąć
Witam,

Sprawdziliśmy przesłany plik i zauważyliśmy, że nie rozszerzyłeś zakresu dynamicznej listy rozwijanej. Co oznacza, że ​​​​zakres, w którym zastosowałeś tę funkcję, wynosi $ H $ 2: $ J $ 263. Aby rozszerzyć asortyment, wykonaj następujące czynności:

1. Na karcie Kutools kliknij Nawigacja. A następnie kliknij ikonę zakreśloną na czerwono, jak pokazano poniżej, aby odkryć ukryte arkusze.
pokaż-ukryte.png

2. Kasować Lista i List1 jak pokazano poniżej.
usuń-ukryty.png

3. Wróć do RECYBIDA arkusz. Kliknij dowolną komórkę z zakresu $H2$:$J$263, A następnie kliknij Rozwiń zakres dynamicznej listy rozwijanej.
rozwiń-zakres.png

4. Pojawi się okno dialogowe Zakres wyjściowy, teraz wybierz nowy zakres, w którym chcesz mieć listę rozwijaną. Nowy asortyment zostanie wypełniony w pudełku. Alternatywnie możesz wpisać zakres bezpośrednio w polu wprowadzania, na przykład $H2$:$J$300.
rozwiń-zakres-box.png

5. kliknij OK.

Lista rozwijana jest teraz stosowana w nowym rozszerzonym zakresie. Jeśli są jakieś inne problemy, nie wahaj się zapytać mnie.

Amanda
1 lat temu
·
#2934
0
Głosów
odpiąć
Witam,

Czy mógłbyś dołączyć plik Excela, o którym wspomniałeś?
(Jeśli masz problemy z załączeniem pliku, zobacz ten post: https://www.extendoffice.com/forum/9-others/2915-instruction-to-upload-an-attachement-in-a-post.html)

BTW, jakiej funkcji używałeś z Kutools for Excel?

Z góry dziękuję.

Amanda
1 lat temu
·
#2937
0
Głosów
odpiąć
Dzień dobry,

Przekroczono limit czasu wiadomości podczas próby wysłania pliku. Użyj tego linku WeTransfer, aby pobrać: https://we.tl/t-94c1A9L6MK

Użyłem funkcji dynamicznej listy rozwijanej.

Z poważaniem
1 lat temu
·
#2939
0
Głosów
odpiąć
Użyłem dynamicznej listy rozwijanej

Nie można przesłać pliku. Nadal „wysyła”, a weryfikacja wygasa. Czy masz inny sposób na wysłanie?
1 lat temu
·
#2940
0
Głosów
odpiąć
Użyłem dynamicznej listy rozwijanej

Nie można przesłać pliku. Nadal „wysyła”, a weryfikacja wygasa. Czy masz inny sposób na wysłanie?


Cześć,

Możesz wysłać go do nas przez . :)

Spróbuj bardziej szczegółowo opisać problem.
1 lat temu
·
#2941
0
Głosów
odpiąć
Cześć,

Możesz wysłać go do nas przez . :)

Spróbuj bardziej szczegółowo opisać problem.
1 lat temu
·
#2942
0
Głosów
odpiąć
Cześć,

Możesz wysłać go do nas przez . :)

Spróbuj bardziej szczegółowo opisać problem.
1 lat temu
·
#2943
0
Głosów
odpiąć
Użyłem dynamicznej listy rozwijanej

Nie można przesłać pliku. Nadal „wysyła”, a weryfikacja wygasa. Czy masz inny sposób na wysłanie?


Cześć,

Nie ma problemu z przesłaniem pliku w poście.

Jak widać, zamieściliśmy go tutaj.

Jeśli nadal napotykasz ten problem, spróbuj zrobić kilka zrzutów ekranu, aby go zademonstrować.

Możesz przesłać nam zrzuty ekranu przez .

Z góry dziękuję.
1 lat temu
·
#2944
0
Głosów
odpiąć
Użyłem dynamicznej listy rozwijanej

Nie można przesłać pliku. Nadal „wysyła”, a weryfikacja wygasa. Czy masz inny sposób na wysłanie?
1 lat temu
·
#2945
Zaakceptowana odpowiedź
0
Głosów
odpiąć
Witam,

Sprawdziliśmy przesłany plik i zauważyliśmy, że nie rozszerzyłeś zakresu dynamicznej listy rozwijanej. Co oznacza, że ​​​​zakres, w którym zastosowałeś tę funkcję, wynosi $ H $ 2: $ J $ 263. Aby rozszerzyć asortyment, wykonaj następujące czynności:

1. Na karcie Kutools kliknij Nawigacja. A następnie kliknij ikonę zakreśloną na czerwono, jak pokazano poniżej, aby odkryć ukryte arkusze.
pokaż-ukryte.png

2. Kasować Lista i List1 jak pokazano poniżej.
usuń-ukryty.png

3. Wróć do RECYBIDA arkusz. Kliknij dowolną komórkę z zakresu $H2$:$J$263, A następnie kliknij Rozwiń zakres dynamicznej listy rozwijanej.
rozwiń-zakres.png

4. Pojawi się okno dialogowe Zakres wyjściowy, teraz wybierz nowy zakres, w którym chcesz mieć listę rozwijaną. Nowy asortyment zostanie wypełniony w pudełku. Alternatywnie możesz wpisać zakres bezpośrednio w polu wprowadzania, na przykład $H2$:$J$300.
rozwiń-zakres-box.png

5. kliknij OK.

Lista rozwijana jest teraz stosowana w nowym rozszerzonym zakresie. Jeśli są jakieś inne problemy, nie wahaj się zapytać mnie.

Amanda
1 lat temu
·
#2946
0
Głosów
odpiąć
Wielkie dzięki za rozwiązanie!!!!
  • Strony:
  • 1
Nie ma jeszcze odpowiedzi na ten post.