By pdalton we wtorek, 03 listopada 2020
Odpowiedzi 0
Lubi 0
odwiedzajacy 2.8 tysięcy
Głosów 0
Potrzebuję pomocy przy korzystaniu z funkcji importu wielu obrazów w KUTools Plus dla programu Excel. 
Mam ponad 100 obrazów czeków (różne rozmiary i proporcje), które chcę zaimportować do komórek pojedynczej kolumny w arkuszu programu Excel. Jednak podczas korzystania z narzędzia („Importuj i eksportuj | Importuj obrazy”) pojawia się komunikat o błędzie: 
     „Nie udało się zaimportować 25 zdjęć. Być może wysokość zdjęć jest większa
       niż 409 punktów lub szerokość obrazów jest większa niż 1342 punkty.”
Nie jestem do końca pewien, co mi to mówi, ale zakładam, że oznacza to, że żadnego obrazu o wysokości większej niż 409 punktów i szerokości większej niż 1342 punkty (lub obu?) nie można w ogóle zaimportować.  
Spróbowałem więc jeszcze raz, ale tym razem znacznie poszerzyłem kolumnę i w narzędziu dokonałem zaznaczenia odpowiadającego „rozmiarowi komórki”. Wszystkie obrazy miały prawidłową szerokość, ale wszystkie były ściśnięte w pionie, więc były zdecydowanie za krótkie! Zrobiłem to jeszcze raz, ale zwiększyłem wysokość komórek. Tym razem wszystkie obrazy dokładnie pasowały do ​​​​komórek, ale nadal były znacznie nieproporcjonalne. Następna opcja nie była dużo lepsza, ponieważ wymagała określenia zarówno wysokości, jak i szerokości, co, jak już wiedziałem, spowodowałoby kolejny bałagan. Nie mogłem wymyślić, jak ograniczyć tylko wysokość lub szerokość i zachować te same proporcje co oryginał.  
Czy istnieje sposób, aby to narzędzie importowało wiele obrazów, ale zmieniało rozmiar każdego z nich, tak aby zachowało te same proporcje co oryginał? (Powiedzmy, 1/2 rozmiaru czy 1/4 rozmiaru?)  
Jeśli nie, czy ktoś może mi powiedzieć, jak to osiągnąć?
Dzięki,
Paweł
Wyświetl pełny post