By Naomi G w sobotę 28 sierpnia 2021 r
Odpowiedzi 2
Lubi 0
odwiedzajacy 5.7 tysięcy
Głosów 0
Witam,
Genialna funkcja do dzielenia danych na nowe arkusze. 
Czasami niespójne nazewnictwo arkuszy po wybraniu „Wartości kolumny” jako nowej nazwy arkusza. Powraca do „Arkusza 1” itp. 
Jaka zasada o tym decyduje?
Czy istnieją jakieś obejścia, dzięki którym rozdzielone dane będą za każdym razem nazywane wartością kolumny?
Wielkie dzięki
Naomi
 
Cześć,
Dzięki za opinie.
Dobry pomysł, rozważymy ulepszenie go w nadchodzących wersjach.
·
2 lat temu
·
0 Lubi
·
0 głosów
·
Komentarze 0
·
Hej Naomi, zauważyłem, że funkcja użyje „Arkusz nr”, jeśli wartość nie spełnia reguł nazewnictwa w programie Excel. Próbowałem używać nazw firm, a te często naruszały co najmniej 1 z tych zasad. Zacząłem tworzyć nową kolumnę, która była „bezpieczną” wersją nazwy firmy i to zachowanie zniknęło. Oficjalne zasady firmy Microsoft

  • Bądź pusty.
  • Zawierać więcej niż 31 znaków.
  • Zawierać dowolny z następujących znaków: / \ ? * : [ ]
  • Rozpocznij lub zakończ apostrofem ('), ale można ich używać pomiędzy tekstem lub cyframi w nazwie.
  • Noś nazwę „Historia”. Jest to zastrzeżone słowo, którego program Excel używa wewnętrznie.


Na przykład ta nazwa konta jest za długa: IBM (Międzynarodowe Maszyny Biznesowe). Jest to standardowy schemat nazewnictwa dla naszych klientów. Skrócona nazwa z rozwiniętymi informacjami w nawiasach. W naszym przypadku utworzyliśmy nową (ukrytą) kolumnę dla „Bezpiecznej nazwy konta”. Czyszczenie konta można przeprowadzić na wiele sposobów. W naszym przypadku następujące czynności zrobiły to, czego potrzebowaliśmy:

Najprostszym sposobem rozwiązania problemu jest przycięcie do 30 znaków
= LEWO (A2,30)
IBM (Międzynarodowe Maszyny Biznesowe) staje się IBM (międzynarodowy biznes M

Bardziej skomplikowanym rozwiązaniem było kadrowanie, jeśli widziano przecinek lub nawiasy
=MIN(30,IFERROR(FIND("(",A2-1,100),IFERROR(FIND(",",A2)-1,100))
IBM (Międzynarodowe Maszyny Biznesowe) staje się IBM
·
1 lat temu
·
0 Lubi
·
0 głosów
·
Komentarze 0
·
Wyświetl pełny post