Wtorek, 31 sierpnia 2021
  0 Odpowiedzi
  2.3 tys. Wizyt
0
Głosów
odpiąć
Cześć, 
Mam problem z wykresami Kutools dla Excela. Mam dwie zakładki. Jedna karta zawiera dane źródłowe, a druga karta zawiera wykresy Kutools.
Zdałem sobie sprawę, że tabel przestawnych nie można używać w przypadku niektórych wykresów kutools. Na przykład wykres słupkowy z bąbelkami. Dlatego użyłem formuły =A15, =A16, ..., aby uzyskać wartości komórek z tabeli przestawnej. Nie chcę mieć liczb statycznych, ponieważ chcę, aby wykres był aktualizowany na podstawie wszelkich zmian w tabeli źródłowej. Po utworzeniu wykresu i próbie dodania nowych danych do zakładki danych źródłowych pojawia się komunikat
„Program Excel znalazł problem z co najmniej jednym odwołaniem do formuły w tym arkuszu. Sprawdź, czy odwołania do komórek, nazwy zakresów, nazwy zdefiniowane i łącza do innych skoroszytów w formułach są poprawne.”
Jestem pewien, że ten błąd otrzymuję z powodu wykresu Kutools, ponieważ kiedy usuwam wykres Kutools, nie otrzymuję komunikatu i mogę dodać nowe dane do karty źródłowej bez otrzymywania żadnych ostrzeżeń.
Czy mógłbyś dać mi znać, czy jest jakiś sposób, w jaki mogę utworzyć pasek Kutools z wykresem bąbelkowym z tabeli przestawnej i nie otrzymywać żadnych ostrzeżeń.

Dziękuję z góry.

Dorota


 
Nie ma jeszcze odpowiedzi na ten post.