Piątek, 22 grudnia 2017
  5 Odpowiedzi
  7.8 tys. Wizyt
0
Głosów
odpiąć
Używam Office Tab 13.10 z Office 365 w Windows 10 Fall Creators Update.

Zauważyłem kilka różnic między sposobem, w jaki karta Office działa w programie Excel, a sposobem, w jaki działa w programie Word.
1. W programie Excel zmieniona gwiazdka pliku znika z karty, gdy tylko zapiszę plik karty.
W programie Word karta nie jest aktualizowana, dopóki nie zapiszę i nie kliknę treści pliku karty.

2. W Excelu mogę otworzyć plik Word z grupy "Ulubione Office". Działa zgodnie z oczekiwaniami.
W programie Word, kiedy otwieram grupę „Ulubione Office” dodane przeze mnie pliki Excela pokazują, ale kiedy klikam na jeden, Excel nie otwiera się z plikiem lub jeśli Excel jest już otwarty, plik się w nim nie otwiera.

Zarówno Excel, jak i Word są konfigurowane z identycznymi ustawieniami w aplikacji „Office Tab Center 2013-16”. Czy ktoś jeszcze się z tym spotkał? Jeśli tak i jeśli znalazłeś poprawkę lub obejście, aby programy Excel i Word działały w ten sam (i zamierzony) sposób, czy byłbyś na tyle uprzejmy, aby udostępnić je tutaj.

Dzięki.
6 lat temu
·
#1359
0
Głosów
odpiąć
Cześć,
Spróbuj wyłączyć wszystkie inne dodatki w menedżerze dodatków programu Word.
W drugim numerze „W programie Word, gdy otwieram grupę „Ulubione Office” dodane przeze mnie pliki Excela pokazują, ale po kliknięciu jednego Excela nie otwiera się z tym plikiem”
Upewnij się, że plik istnieje.
Z góry dziękuję.
Dziękuję za odpowiedź, Jay.
Problem nr 1: spróbuję wyłączyć niepotrzebne dodatki, ale mam tylko domyślne dodatki, które są instalowane z Office 365.
Problem nr 2: Tak, plik Excel, który próbuję otworzyć, istnieje. Oczywiście nie stanowi to problemu, ponieważ mogę go otworzyć na wiele innych wygodnych sposobów, po prostu intryguje mnie, że „Ulubione pakiety Office” działają tak dobrze, otwierając dokument Word z Excela, ale wcale nie przy próbie otwarcia Dokument Excela z Worda.

Będę z nim pracował tylko z ciekawości i dam ci znać, jeśli znajdę rozwiązanie w moim konkretnym systemie.

Dzięki jeszcze raz.
Bruce
6 lat temu
·
#1361
0
Głosów
odpiąć
Cześć,
Czy zainstalowałeś najnowszą wersję?
Problem nr 2: Tak, plik Excel, który próbuję otworzyć, istnieje. Oczywiście nie stanowi to problemu, ponieważ mogę go otworzyć na wiele innych wygodnych sposobów, po prostu intryguje mnie, że „Ulubione pakiety Office” działają tak dobrze, otwierając dokument Word z Excela, ale wcale nie przy próbie otwarcia Dokument Excela z Worda.
Spróbuj utworzyć pusty nowy plik Excel i zapisz go w „Ulubionych Office”, a następnie spróbuj otworzyć plik Excel z „Ulubionych Office” w aplikacji Word.
Z góry dziękuję.
Jeśli to zduplikowana odpowiedź, przepraszam. Kiedy skończyłem z poprzednim, zauważyłem, że moja sesja wygasła. Nie wiem, czy został złożony, czy nie.

Zainstalowałem najnowszą wersję Office Tab, 13.10.0.0. W rzeczywistości zarówno Office Tab, jak i Office 365 zostały zainstalowane na nowym komputerze w ciągu ostatniego tygodnia.

Problem nr 2: utworzyłem pusty plik programu Excel „OfficeFavorites.xlsx” i dodałem go do grupy Ulubione pakietu Office. Potem próbowałem go otworzyć, zarówno z zamkniętym Excelem, jak iz otwartym i aktywnym Excelem. W obu przypadkach plik się nie otworzył.

Jestem pod wrażeniem i doceniam Twoje wsparcie w tych tematach. Mam nadzieję, że nie odbierasz ich jako skarg lub masz poczucie, że z ich powodu dewaluuję Office Tab. Wręcz przeciwnie, uważam aplikację za niezwykle użyteczną, a te kwestie to tylko drobne anomalie, które mnie interesują i mam nadzieję, że również.
6 lat temu
·
#1363
0
Głosów
odpiąć
Cześć,
W pewnych okolicznościach powinien to być błąd.
Postaramy się to naprawić w następnej wersji.
Spróbuj dwukrotnie kliknąć plik Excel, aby otworzyć go z grupy Ulubione pakietu Office.
Z góry dziękuję.
  • Strony:
  • 1
Nie ma jeszcze odpowiedzi na ten post.