Poniedziałek, 05 sierpnia 2019
  3 Odpowiedzi
  4.7 tys. Wizyt
0
Głosów
odpiąć
[przy użyciu Windows 10 Pro 1809 – Office 2019]

Cześć,

Obecnie oceniam Kutools i jak dotąd działa zgodnie z oczekiwaniami. Mam jednak problem z rozszerzeniem, które czasami się nie ładuje. Chyba znam przyczynę, ale sam nie mogę tego naprawić.

Kiedy otwieram nową sesję systemu Windows, po uruchomieniu mam uruchomione 2 programy: Synchronizacja Kalendarza Google w Outlooku (OGCS) i Przejdź do modułu synchronizacji kontaktów. Oba programy po uruchomieniu uzyskują dostęp do programu Outlook za pośrednictwem automatyzacji OLE. Zatem proces Outlook.exe prawdopodobnie jest już uruchomiony w ukryciu (okno główne nie jest widoczne), zanim samodzielnie uruchomię Outlooka. W takim przypadku po uruchomieniu programu Outlook nie jest wyświetlany ekran powitalny (proces jest już uruchomiony), a okno główne pojawia się natychmiast. Ale rozszerzenie Kutools nie jest załadowane. Jeśli zamknę Outlooka i uruchomię go ponownie, rozszerzenie Kutools zostanie załadowane.

Jeśli wyłączę uruchamianie OGCS i Go Contact Sync Mod podczas uruchamiania, nie będzie problemu, nawet jeśli je uruchomię po Sam uruchomiłem Outlooka. Właściwie wygląda na to, że problem dotyczy OGCS (który wydaje się wykonywać bardziej złożone zadania za pomocą silnika automatyzacji Outlooka).

Próbowałem uruchomić OGCS z opóźnieniem i nie będzie problemu, jeśli uruchomię Outlooka przed upływem opóźnienia. Ale nie zawsze tak będzie. Jest to więc rozwiązanie tymczasowe. Oczywiście Kutools i OGCS konkurują o niektóre zasoby Outlooka.

Masz pomysł na to dziwne zachowanie?

Dzięki.
4 lat temu
·
#1990
0
Głosów
odpiąć
Przepraszam za zdublowany post. Myślałem, że ten pierwszy przepadł. Nie wiedziałam, że publikacja postu zajmie tyle czasu. To nie sprawi, że dyskusje będą bardzo łatwe.
4 lat temu
·
#1991
0
Głosów
odpiąć
Teraz mogę opisać to zagadnienie prościej i dokładniej.

Jeśli proces Outlook.exe zostanie uruchomiony przez aplikację zewnętrzną jako serwer OLE Automation (w związku z tym główne okno Outlooka zostanie ukryte), rozszerzenie Kutools nie zostanie załadowane. W tym stanie, jeśli użytkownik uruchomi Outlooka (proces jest już uruchomiony), natychmiast pojawi się główne okno Outlooka (bez ekranu powitalnego), a Kutools nie będą widoczne na wstążce (ponieważ rozszerzenie nie zostało załadowane).

Jeśli program Outlook zostanie uruchomiony przez użytkownika zanim jakikolwiek inny klient OLE Automation podjął próbę uzyskania dostępu do programu Outlook jako serwera, nie ma problemu.

Właśnie zauważyłem, że na kartę Dodatki w Outlooku wpływa to w ten sam sposób.
4 lat temu
·
#1992
0
Głosów
odpiąć
Cześć,
Dzięki za opinię.
Wkrótce postaramy się to naprawić w nadchodzących wersjach. :)
  • Strony:
  • 1
Nie ma jeszcze odpowiedzi na ten post.