Anonimowy użytkownik
  Piątek, 05 Sierpień 2022
  1 Odpowiedzi
  8.2 tys. Wizyt
0
Głosów
odpiąć
Czy możesz dodać narzędzie do MS Access? Mam niedźwiedzia czasu. Importuję do programu Access OGROMNY plik .csv, który zawiera > 4 miliony wierszy danych. Trzy pola, które importuję, są w jakiś sposób importowane jako „Podwójne” w programie Access, więc dodaje 2 miejsca po przecinku do liczb w tych 3 kolumnach. (((() analizuję plik na mniejsze pliki, z którymi mogę pracować w programie Excel i mam Kutools, ale nie mogę tam znaleźć rozwiązania tego problemu. Dokonuję aktualizacji mniejszych plików xlsx, a następnie je ponownie importuję Wróć do Access i dołącz wszystko do jednej dużej tabeli, którą następnie wyeksportuję w formacie .csv))) Te kolumny są „datami”, ale nie są sformatowane na oryginalnym wyjściu jako daty, a ponieważ jest tak wiele wierszy - dostęp to jedyna rzecz, której mogę użyć, aby spróbować manipulować plikiem. Jednak — NIC, co robię w programie Access, nie powoduje wyświetlania ułamków dziesiętnych podczas eksportowania ich z powrotem do formatu .csv. „Daty” w kolumnie wyglądają tak: 4302023 (czyli 30 kwietnia 2023 r.) i muszę to pokazać z wiodącym zerem TYLKO dla miesięcy od stycznia do września. Potrzebuję, aby wyglądał tak w programie Access i wyeksportował go tak, aby wyglądał tak samo jak; 04302023 do csv. To, co robi, to eksportowanie z |04302023.00| w moim eksporcie rozdzielanym potokami do .csv. LUB eksportuje jako 4302023 -bez wiodącego zera dla miesięcy od stycznia do września. :( WSPARCIE !!!! Nie piszę kodu, więc niewiele więcej mogę zrobić...
1 lat temu
·
#3007
0
Głosów
odpiąć
Witam,

Dziękuję bardzo za zaufanie i poświęcony czas. Jednak obecnie nie mamy planu tworzenia dodatku do MS Access.

Jeśli masz pytania dotyczące programu Excel, Word lub Outlook, nie wahaj się opublikować tutaj :D

Amanda
  • Strony:
  • 1
Nie ma jeszcze odpowiedzi na ten post.